KONST / Litografier / Färglitografi 7437012
*
nr 743 7012
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Färglitografi , Harald Lindberg (1901-1976), Marint motiv, 195/260, motivets mått: 38x52
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:46:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 11:16:38
1
250 kr
20/2 19:32:27
2
150 kr
20/2 19:33:41
2
250 kr
20/2 19:35:18
2
300 kr
20/2 19:39:06
1
Vinnande bud
20/2 19:42:32
1
justering av budtak
20/2 19:47:39
3
400 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lindberg litografi litografier litografiskt blad marint motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
*
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Harald Lindberg
nr 743 7012
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Färglitografi , Harald Lindberg (1901-1976), Marint motiv, 195/260, motivets mått: 38x52
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 11:16:38 | 1 | 250 kr |
20/2 19:32:27 | 2 | 150 kr |
20/2 19:33:41 | 2 | 250 kr |
20/2 19:35:18 | 2 | 300 kr |
20/2 19:39:06 | 1 | Vinnande bud |
20/2 19:42:32 | 1 | justering av budtak |
20/2 19:47:39 | 3 | 400 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk mÃ¥lare, poet, författare och tecknare.Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lindberg litografi litografier litografiskt blad marint motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28